24 ŞUBAT HPG BİM AÇIKLAMASI

Gerilla

Basına ve Halkımıza;

20 Şubat 2008 tarihinden itibaren üçüncü gününe giren Türk ordusu tarafından başlatılan kara operasyonunda, Medya Savunma Alanlarında bulunan ve sınır hattı olan Sêvê ve Herekol’dan giriş yapmışlardı. Karadan Çiya Reş alanına giren Türk ordu güçlerine karşı gerillalarımızın saldırı eylemi sonucu 22 Türk ordu askeri öldürülmüş, 14 asker de yaralanmıştı. Gerillalarımızın büyük direnişi sonucu ölen askerlerin bir çoğunun cenazesinin alınmasına izin verilmeyip, alanda gerillalarımız elinde bulunmaktadır.

Türk ordusu Çiya Reş’de aldığı darbeden sonra, dün akşamdan itibaren başta Şikefta Bırindaran ve Çiya Reş olmak üzere aralıksız top atışına tuttu ve bugün sabah saatlerinde Şikefta Bırindaran, Çiya Reş ve Küçük Cilo’dan Medya Savunma Alanlarına uçak ve kobralar eşliğinde giriş yaptı. Sabahın ilk saatlerinde Zagros eyaletinin Basya ve Şamkê mıntıkasına kadar gelen Türk ordu askerleri, Şamkê alanında iki koldan vurularak toplam 10 asker öldürülmüş ve Basya alanındaki yoğun çatışmalarda ise toplam 9 asker öldürülmüştür. Şamkê alanında Türk ordusu aldığı darbeden sonra güçlerini Şıkefta Bırindaran Tepesine kaydırdı.

Aynı saatlerde Şıkefta Bırindaran Tepesine savaş uçakları ve kobralarla yoğun hava saldırısı düzenleyen Türk ordusu, binlerce asker ve hava desteği ile sonuç alamayınca, tepenin sınır boyunda bekleyişi devam ederken, gerillalarımızın karşı saldırısı sonucu çatışmalar şiddetlenerek devam etmektedir. Saat 16.00 itibariyle Şıkefta Bırindaran, Çemço, Herekol ve Çiya Reş de, toplam 8 ayrı yerde halen de yoğun çatışmalar devam etmekte ve keşif uçakları desteği ile Zap alanı bombalanmaktadır.

HPG BASIN İRTİBAT MERKEZİ

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: