AP’de basın toplantısı: Operasyona son verilsin

BRÜKSEL (27.02.2008)- Avrupa Parlamentosu’nda bir basın toplantısı düzenleyen Birleşik Sol Grup üyeleri, Türk ordusunun sınırötesi operasyona derhal son vermesini istedi.

Avrupa Parlamentosu’nda düzenlenen basın toplantısında Birleşik Sol Grup üyesi parlamenterler Luisa Morgantini, Feleknaz Uca ve Victorio Agnoletto ile, Brüksel Parlamentosu Başkan Yardımcısı Jan Béghin, Belçikalı Senatör Elke Tindemans ve Kürdistan Ulusal Kongresi uluslar arası ilişkiler sorumlusu Ahmet Dere katıldı. Basın toplantısına ayrıca Brüksel Kürt Enstitüsü Başkan Derweş Ferho ve Avrupa Kürt Dernekleri Federasyonu temsilcisi Felat Sümerkan da yer aldı.

Parlamenterler ve Kürt temsilciler Türk devletinin Güney Kürdistan’da başlattığı operasyonun bir an önce sona ermesini isterken, Avrupa ülkelerini de operasyona destek vermekle eleştirdi. Agneletto, Kürt sorununa çözümün diyalog ve diplomasi yolu ile bulunması gerektiğini kaydetti. Ayrıca Brüksel’deki Türk Türkiye Büyükelçiliği düzenlenen bir gösteri ile işgal operasyonu protesto edildi.

ANF NEWS AGENCY

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: