Batman’dan Bülent Ersoy’a festival daveti

BATMAN (28.02.2008)- Batman Belediye Başkanı DTP’li Hüseyin Kalkan, savcılık tarafından hakkında soruşturma açılan sanatçı Bülent Ersoy’u, ekim ayındaki kültür ve sanat festivaline davat edeceklerini açıkladı. Kalkan, “Ersoy gibi yürekli ve cesaretli çıkış yapan sanatçılara ihtiyaç var. Yürekli ve cesaretli konuşmasıyla festivale davet etmeyi bir görev bildik” dedi.

“Başkalarının masa başı savaşı için evladımı harcayamam. Bir oyun oynanıyor ve biz bunların oyuncağı oluyoruz” sözleri üzerine savcılık tarafından hakkında soruşturma açılan Bülent Ersoy’u, Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, Kültür ve Sanat Festivali’ne davet etme kararı aldıklarını söyledi.

Kalkan, Ersoy’un yaptığı konuşmaların ardından kent halkının bir bölümünün kendilerinden Bülent Ersoy’u festivale davet etmeleri talebinde bulunduğunu söyledi.

Bu talebe sıcak bakıp, Ersoy’a festivale getirme kararı aldıklarını belirten Kalkan, “Ersoy gibi yürekli ve cesaretli çıkış yapan sanatçılara ihtiyaç var. Yürekli ve cesaretli konuşmasıyla festivale davet etmeyi bir görev bildik. Aslında Ersoy’un o mesajı aydınlara da örnekti. Bu gibi çıkışların önemli sanatçılar tarafından yapılmasını önemsiyoruz. Önceki festivallerimizde Civan Haco’yu 350 bin kişi izlemişti. Ersoy’u da bu rakamdan fazlası izleyecektir. Çünkü verdiği mesaj günlerce konuşulacaktır, onu coşkuyla karşılayacağız” dedi.

ANF NEWS AGENCY

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: