Madrid’de Türk Konsolosluğu önünde protesto

MADRİD (28.02.2008)- Türk ordusunun sınırötesi operasyonu İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenen bir yürüyüşle protesto edildi. Eylemciler Türk Konsolosluğu önüne siyah çelenk bıraktı.

Kürdistan Halk İnisiyatifi’nin organizasyonunun organize ettiği yürüyüş için bugün öğleden sonra Madrid’deki Grand Via’da toplanan eylemciler,Türk Konsolosluğu’na doğru yürüyüşe geçti.

Hazırlanan beş bin kadar bildiri yürüyüş boyunca dağıldı. İspanyol halkının da yoğun ilgi gösterdiği yürüyüşte Türk ordusunun işgal operasyonunu kınayan sloganlar atıldı. Bir kilometre kadar yürüyen eylemciler Türk Konsolosluğu önünde toplanarak operasyonu protesto ettiler. Daha sonra konsolosluk önüne çelenk bırakan eylemcilerin konsolosluk görevlileri tarafından perde arkasından kameraya alınması dikkat çekti.

200’ü aşkın kişinin katıldığı eyleme İspanya Halk Komünist Partisi gençlik inisiyatifi temsilcileri de kendi bayrak ve pankartları ile katıldı. Eylemciler konsolosluk önünde İspanyolca, Kürtçe ve Türkçe yaptıkları açıklamalardan sonra dağıldılar.

ANF NEWS AGENCY

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: