Karayılan Gerillaları Kutladı

KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan HPG gerillalarının Türk ordusunu bozguna uğrattığını belirterek, işgal harekatına karşı büyük direniş gösteren ’Zap-Zagros güçlerinin komuta ve savaşçı yapısını’ kutladı.

KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan mesajı şöyle:
– Hiç kuşkusuz ki tarih gaddar, zalim sömürgeci güçlere karşı sınırlı olanaklarla gelişen Apocu gerillanın yenilmezliğini not edecektir. Özgücüne dayanarak savunma savaşını geliştiren hareketimiz, halkımızın onurlu, haysiyetli ve karakter sahibi bir halk olduğunu herkese gösterecektir.
– Halkımızı iradesizleştirmek isteyen, Önderliğimizi zehirleyerek yok etmek isteyen güçlere karşı, gerilla mücadelesinde daha ileri bir düzeyi yakalamamız gerektiğini bilmeliyiz. Bunun için ortaya çıkan başarıdan da güç alarak bilinen yetersizlerimizi aşma çabası içinde olmamız suretiyle daha yetkin ve daha gelişkin başarılara koşmakla mükellef olduğumuz hiçbir zaman unutulmamalıdır.
– Önder Apo’nun ve kahraman şehitlerin iyi bir yoldaşı olabilmek için daha güçlü başarılara yürümede, daha yüksek sorumluluk, fedakârlık ve yaratıcılık gerektiğini biliyoruz. Bu temelde bu başarılı pratiğe dayanarak yüksek bir moral ve kararlılıkla Apocu gerillanın yenilmezliğini bir kez daha bütün dünyaya gösterilmesi için ve pratikte başarılı bir düzeyin yakalanması için daha fazla derinleşeceğinize ve daha ileri başarılar sağlayacağınıza inanıyor, bu temelde hepinizi bir kez daha selamlıyor, saygılar sunuyorum.’’

ANF/BEHDİNAN

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: