San Francisco’daki Kürtlerden proteso gösterisi

SAN FRANCİSCO (26.02.2008)- Kara operasyonuna karşı Türkiye’nin bir çok bölgesinde eylemler yapılırken, bir tepki de Sanfrancisco Kürtlerden geldi. San Francisco’daki Kürtler dün yaptıkları eylemle Türk ordusunun saldırılarını protesto etti. Tenesse, San Diego, Arizona, Florida, Texas, San Francisco, South Dokata’da bulunan Kürtler operasyona karşı San Francisco’da biraraya geldi. San Francisco’da düzenlenen gösteride operasyonu protesto edildi. Eylem saat 12.00’de San Francisco City Hall önünde başladı “Savaşa dur de” şiarıyla yapılan eyleme ABD’de yaşayan Kürtler’in yanı sıra Ermeni ve İspanyol sivil toplum örgütlerinin de destek verdi. Gösteride yapılan açıklamada, Kürt sorunun silahlarla çözülmeyeceği vurgulanarak, Amerika’nın Türkiye’ye desteği eleştirildi. ABD Başkanı Bush’a çağrı yapan göstericiler, Amerika’nın operasyonda Türk hükümetini desteklemesi protesto edildi.

‘’Katil Erdoğan’’ ‘’Biji Aşiti’’, ‘’Vur gerilla Kürdistan’ı kur’’ sloganları atıldığı eylemde İngilizce bildiriler dağıtıldı.

Bu arada ABD’de yaşayan Kürt gençleri, sınır ötesi operasyon için United States senatörüne bir mektup gönderdi. Mektupta, senatörlerin bu savaşa sessiz kalmaması çağrısında bulunuldu

ANF NEWS AGENCY

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: