Kürdistan Şurası: Zap kahramanlarını selamlıyoruz

BRÜKSEL(02.03.2008)- Belçika’nın başkenti Brüksel’de ikinci toplantısını gerçekleştiren Kürdistan İslam Topluluğu Şurası, Türk ordusunun Güney Kürdistan saldırısını kınayarak, saldırıya karşı direniş gösteren gerilla güçlerini selamladı.

Şura tarafından yapılan yazılı açıklamada, 1 Mart günü Brüksel’de gerçekleştirilen ikinci toplantıda Türk ordusunun Güney Kürdistan’a yönelik saldırısı üzerinde durulduğu bildirildi.

Türk ordusunun PKK’yi yok etme adı altında ‘emperyalist ve Siyonistlerin desteği ile gerçekleştirdiği vahşi saldırıyla tüm Kürt değer ve kazançlarını ortadan kaldırmayı amaçladığı’ vurgulanan açıklamada ‘’yanlış hesap Bağdat’tan döner deyimi gibi, saldırı kahraman HPG gerillalarının direnişi ve Kürt halkının ülke ve ülke dışındaki serhildanları ile Zap’tan geri dönmüştür’’ denildi.

Açıklamada ‘’biz o kahramanları yüreğimizin tüm sıcaklığımızla selamlayarak kucaklıyoruz. Gözlerinden tek tek öpüyor onların ve Kürt halkının göstermiş olduğu başarıyı kutluyoruz’’ denildi.

Zaferin yolunun güç olmaktan, güç olmanın ise birlikten geçtiğini vurgulayan Kürdistan İslam Topluluğu Şurası, tüm Kürtlere birlik olma çağrısında bulundu.

ANF NEWS AGENCY

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: