Almanya’da HPG’yle dayanışma kampanyası

AACHEN (03.03.2008)- Avrupa’daki Kürtler, Türk Ordusu’nun Medya Savunma Alanları’na yönelik son işgal girişimini tarihi bir direnişle boşa çıkaran HPG gerillalarıyla dayanmışma kampanyası başlattı.

Almanya’nın Aachen kentindeki Kürtler, Türk ordusunun son işgal girişimi ve sonuçlarına ilişkin bir toplantı düzenledi. Kürt Kültür Derneği’nde dün yapılan toplantıya çok sayıda kişi katıldı. Gazeteci İsmet Kem’in konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, Halk Savunma Güçleri-HPG gerillalarının tarihi direnişinin önemine vurgu yapıldı.

Ayrıca Türk Ordusu’nun uğradığı hezimet şahsında, Kürt halkına yönelik imha girişimine aktif destek veren ABD, İsrail ve Avrupa Birliği gibi uluslararası güçlerle bölgenin gerici egemen yapılarınının da yenilgiye uğradığına dikkat çekildi.

Irak ve Güney Kürdistan bölge yönetimlerinin işgal karşısındaki sessizliğine değinilen toplantıda, gerillanın tarihi anlamdaki direnişi ve Kürt halkının buna paralel siyasal eylemsilliği sonucu, PKK’nin tüm Kürdistan’da ve Ortadoğu’daki askeri ve siyasi gücünün daha da arttığı belirtildi.

Kürtler, son işgal girişimine karşı başlatılan siyasi eylemsellik sürecinin de, gerillanın tarihi direnişi ve zaferinden kaynaklanan moral üstünlükle, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü temelinde Kürt sorununun kalıcı çözümü sağlanıncaya kadar aralıksız bir şekilde yoğunlaştırılması gerektiğini vurguladı.

GERİLLA İLE DAYANIŞMA KAMPANYASI

Toplantıda ayrıca, gerillaların Türk Ordusu’nun işgal girşimini boşa çıkaran son direnişi vesilesiyle maddi kampanya başlatıldı. HPG gerillalarını selamlama amaçlı kampanya kapsamında toplantıda hazır bulunan Kürdistanlılar, sadece toplantı anında 10 bin Euro’yu aşkın parasal bağışta bulundu. Toplantıda hazır bulunan Kürdistanlı kadınların da, bilezik vb. üzerlerindeki çeşitli değerli takılarıyla kampanyaya katılması dikkat çekti. Kampanyayı yaygınlaştırarak sürdüreceklerini dile getiren Aachen kentindeki Kürtler, kampanyanın tüm Avrupa’da geliştirilmesi için çağrıda bulundu.

ANF NEWS AGENCY

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: