Gerilla gazileri Zap direnişini selamladı

BONN(03.03.2008)- Kürdistan Gaziler Birliği yaptığı bir açıklama ile Türk devletinin işgal operasyonuna karşı HPG gerillalarının sergilediği direnişi kutladı.

Türk devletinin, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a karşı gerçekleşen uluslar arası komplonun yıldönümünde Medya Savunma Alanları ile Güney Kürdistan’ı işgal etme ve Kürt halkının kazanımlarını ayaklar altına almak için hava ve kara operasyonu düzenlediğine dikkat çekildi.

Her türlü silahın kullanıldığı operasyonda birçok köy, mezarlık, orman, yol ve köprü yıkılıp yakılarak, Behdidan ve Botan bölgesine maddi manevi büyük zararlar verildiği belirtilen açıklamada ‘’bu vahşi saldırılardan Türk devletine destek veren ABD, Avrupa Birliği ile diğer güçler de sorumludur. Biz 21. yüzyılda büyük bir ayıp olan bu durumu nefretle kınıyoruz’’ denildi.

Açıklamada, Türk devleti ve AKP hükümetinin Öcalan’ın barışçıl çözüm çağrılarına tecrit, zehirleme ve karalama kampanyaları ile karşılık verdiği belirtilerek, işgal operasyonu ile özgürlük mücadelesi ve Kürt halkının kazanımlarını yok etmeye çalıştığı kaydedildi.

Ancak, her türlü teknik yanı sıra, tank, top, uçak, helikopter ve özel birliklerle geliştirilen operasyonun Türk devleti ile ABD’nin planladığı şekilde yürümediğini ifade ededen gaziler ‘’Türk ordusu Zap’ta kırılarak bozguna uğramıştır’’ dedi.

HPG gerillalarının büyük ve örnek bir direnişle Medya Savunma Alanlarını savunduğunu dile getiren Kürt gaziler, Türk ordusunun gerillanın direnişi karşısında büyük kayıplar vererek çaresizlik içinde geri çekilmek zorunda kaldığını belirtti. Gaziler, ‘’çaresizlikten dolayı geri çekilerek ‘’harekat planlanan şekilde sonuçlanmıştır’’ propagandasıyla kamuoyunu kandırarak gerilla karşısındaki yenilgilerini gizlemeye çalıştılar’’ diye ifade etti.

Açıklamada, Kürt halkının özgürlük mücadelesinin inkar ve imha siyasetine dayalı askeri saldırılarla durdurulamayacağının bir kez daha kanıtlandığı vurgulanarak, ‘’Kürt halkı Kürdistan’ın dört parçasında işgale karşı durarak, onurlu serhildan ve eylemler sergiledi. Dünya bir kez daha Kürt halkı ile Halk Savunma Güçlerinin karar ve duruşuna tanık oldu’’ diye belirtildi.

Kürt halkının özgürlük mücadelesinin saldırılarla yenilgiye uğratılamayacağının kaydedildiği açıklamada ‘’bir tek çözüm vardır, o da Kürt halkının haklarını tanıyarak Kürt sorununu çözmektir’’ ifadeleri kullanıldı.

Gaziler, Kürdistan Halkının Özgürlük Mücadelesi Gazileri olarak işgali kınadıklarını belirterek, ‘’Halkımızın serhildan ve eylemlerini kutluyoruz. HPG gerillaları Zap ve diğer bölgelerde sergiledikleri direnişle önemli bir güce ve kararlılığa sahip olduklarını gösterdiler. Biz HPG’nin direnişini selamlıyor ve kutluyoruz’’ dedi.

ANF NEWS AGENCY

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: