ESP emekçi çözüm için Diyarbakır’a yürüyor

İSTANBUL (07.03.2008)- Ezilenlerin Sosyalist Platformu (ESP), bu yıl Newroz’u Kürt halkıyla birlikte Diyarbakır’da kutlayacak. Halepçe ve Beyazıt katliamlarının yıldönümü olan 16 Mart’ta İstanbul’dan yola çıkacak olan ESP’liler, geçtikleri kentlerdeki emekçilere Kürt sorununu anlatacak, “kardeşlik ve barıştan yana tutum almasını” isteyecek.

Ezilenlerin Sosyalist Platformu, Kürt sorununda çözümsüzlüğü dayatan egemenlere karşı barış ve kardeşlik mücadelesini büyütmek için Kürt halkının diriliş bayramı Newroz’u, Diyarbakır’da kutlama kararı aldı. ESP, tüm illerde düzenlenecek mitinglere katılmanın dışında “Barış için özgürlük, kardeşlik için eşitlik” şiarıyla Diyarbakır’a gidecek. ESP’liler, “Barış için özgürlük, kardeşlik için eşitlik” şiarıyla, Halepçe ve Beyazıt katliamlarının yıl dönümünde, 16 Mart’ta, İstanbul’dan yola çıkacaklar.

Bursa, Ankara, Adana ve Antep üzerinden Diyarbakır’a gidecek olan ESP’liler, uğradıkları her kentte Kürt sorununda emekçi çözüm taleplerini dile getirecekler. Yol üzerindeki kentlerde yapılacak eylemlerin yanı sıra paneller düzenleyecek olan ESP’liler, Türk halkını Kürt sorununa muhatap olmaya çağıracaklar.

ANF NEWS AGENCY

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: