HPG’den Erdoğan’a sert tehdit

BEHDİNAN / Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik işkence ve ölüm tehdidine en sert tepki HPG Komuta Konseyi’nden geldi. HPG, saldırıların sürmesi, Öcalan’dan ve Kürt halkından özür dilenmemesi durumunda başbakan dahil, bakanlar ve askeri brükorasiyi hedef alacağını bildirdi.

HPG Komuta Konseyi yaptığı yazılı açıklamada, Öcalan’a yönelik saldırının cevapsız kalmayacağını belirtti. Her gerillanın Öcalan’ın bir fedaisi olduğunu duyuran HPG, savaşı Türkiye’ye yayacaklarını duyurdu.
‘YENİLGİ DEŞİFRE OLDU’
HPG Komuta Konseyi’nden yapılan açıklama şöyle:
‘’2008 yılında boydan boya yükselen halk serhildanları ve gerilla eylemlilikleri inkarcı, imhacı ve asimilasyonilist TC sistemine büyük darbeler vurarak parçalamış bu durum üst üste yapılan kriz toplantılarıyla yenilgisini deşifre etmiştir.
AKP hükümeti ile Türk genelkurmaylığı birbirine elde edecekleri rant temelinde karşılıklı kullanarak Kürdistan’da savaşın ve şiddetin tırmandırılması üzerinde uzlaşmışlardır.
Bu kirli sahte ve zihniyeti bozuk AKP-Ordu ittifakı 2008 yılında halkımızın ve gerillamızın eylemlilikleriyle boşa çıkarılarak paçavraya dönüştürülmüş ırkçı faşist anti Kürt ittifakı başarısızlığa mahkum edilmiştir.
Yenilgili bunalımlı çökmüş psikolojik ruhhalleriyle halkımıza ve gerillasına karşı içine girdikleri gerilme dağılma ve küçüklük kompleksleriyle hezeyanlar yaşayan hükümet ve genelkurmaylık bu başarısızlığın ve çöküntülü durumun faturasını vahşice ve fütursuzca ellerinde tutsak bulunan önderliğimize işkenceyle kesmektedirler.
‘HER GERİLLA BİR FEDAİDİR’
Şu iyi bilinmelidir, önderliğimiz bizim yaşam kaynağımız ve varlık gerekçemizdir. Her bir HPG’li gerilla önderliğine ölümüne bağlı bir fedaidir. Önderliğimizin yaşamı bizim yaşamımızdır.
Bu temelde önderlipğimize karşı yapılmış olan anti insanı uygulamalar karşılıksız kalmayacaktır. Bu davranışlar ateşe benzin dökme anlamına gelmekte Türkiye’yi ateşe atmaktır. Bu savaşın Türkiye içlerine kaydırılarak savaşın Türkiyelileştirilmesi anlamına da gelmektedir.
‘ERDOĞAN, BAKANLAR VE ASKERİ BÜROKRASİ HEDEFİMİZDE’
Belirttiğimiz gibi bu saldırılar cevapsız kalmayacaktır. Başta Başbakan, Bakanlar, Askeri bürokrasi olmak üzere tümünün aileleri vereceğimiz sert cevabın dışında kalmayacaklardır.
Önderliğimize karşı geliştirilen bu saldırılar bir an önce durdurularak önderliğimizden ve halkımızdan özür dilenmemesi halinde vereceğimiz cevaplar en kısa zamanda hayata geçirileceklerdir.’’
ANF NEWS AGENCY
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: